NL / PL / EN / ES / RO
Zoeken Menu

Waar heeft een uitzendkracht recht op bij ziekte?

Uitzendkracht ziek bij een uitzendovereenkomst met uitzendbeding

Bij ziekte tijdens een uitzendovereenkomst met uitzendbeding eindigt de overeenkomst en wordt de uitzendkracht aangemeld bij het UWV. Het UWV bepaalt vervolgens of de uitzendkracht recht heeft op een ziektewetuitkering. Bij deze uitkering moet het uitzendbureau een percentage aanvullen op het ziektegeld. Hierbij gelden 2 wachtdagen waarover de uitzendkracht geen loon ontvangt.

Uitzendkracht ziek bij een uitzendovereenkomst voor (on) bepaalde tijd

Wanneer een uitzendkracht ziek wordt bij een uitzendovereenkomst voor (on) bepaalde tijd, geldt:
Een uitzendkracht heeft recht op loondoorbetaling tijdens ziekte, zolang de uitzendovereenkomst duurt. Hierbij geldt 1 wachtdag waarover de uitzendkracht geen recht op doorbetaling van loon heeft.

Bron:
Artikel 25 CAO voor Uitzendkrachten

Ben je geholpen met dit antwoord?

Niet geholpen?

Bel onze Helpdesk op 0800-7008 of stuur een e-mail.

Categorie├źn Vragen Ziekte