NL / PL / EN / ES / RO
Zoeken Menu

Heeft een uitzendkracht recht op een vaste eindejaarsuitkering?

De vaste eindejaarsuitkering maakt per 1 januari 2023 onderdeel uit van de inlenersbeloning. Dat betekent dat als er op of na 1 januari 2023 een recht of aanspraak ontstaat op een vaste eindejaarsuitkering bij de inlener deze ook aan uitzendkrachten moet worden betaald.

Een vaste eindejaarsuitkering is een uitkering die periodiek wordt uitgekeerd, samenhangend met het einde van het jaar. Als een uitkering afhankelijk is van bijvoorbeeld bedrijfsresultaat (zoals de winstdeling), van prestatie (zoals de prestatiebonus) of van het wel of niet ziek zijn geweest (zoals de verzuimbonus) betreft dit geen vaste eindejaarsuitkering. Deze uitkeringen hebben een variabel karakter.

Bron:
Artikel 16 CAO voor Uitzendkrachten

Ben je geholpen met dit antwoord?

Niet geholpen?

Bel onze Helpdesk op 0800-7008 of stuur een e-mail.

Categorie├źn Vragen Beloning