NL / PL / EN / ES / RO
Zoeken Menu

De school of kinderopvang is gesloten en ik kan niet komen werken omdat ik de kinderen moet opvangen. Wat zijn mijn rechten?

Als de school of kinderopvang sluit en de uitzendkracht met spoed zijn kinderen moet ophalen dan is er sprake van calamiteitenverlof (artikel 28 van de CAO voor Uitzendkrachten):

  • Voor overeenkomsten met uitzendbeding, geldt hiervoor dat er verlof kan worden opgenomen voor zover de individuele reservering kort verzuim toereikend is. Daarna geldt er onbetaald verlof of moet de werknemer vakantiedagen opnemen.
  • Voor overeenkomsten zonder uitzendbeding, moet het loon worden doorbetaald voor de duur van de calamiteit: dit is de tijd die nodig is om het kind van school of opvang te halen en eventueel de volgende dag als de uitzendkracht op zo’n korte termijn nog geen vervangende oppas kan vinden. Daarna geldt er onbetaald verlof of moet de werknemer vakantiedagen opnemen.

Ben je geholpen met dit antwoord?

Categorieën Vragen Corona- de meest gestelde vragen