NL / PL / EN / ES / RO
Zoeken Menu

Au angajații prin agenție dreptul la recompense unice?

Dacă angajatul temporar prin agenție este plătit conform remunerației aplicabile în cadrul companiei beneficiar, atunci au dreptul la aceleași recompense unice ca și angajații direcți ai companiei beneficiar (într-o funcție egală sau similară).

Atenție! Recompensele unice sunt altceva decât recompensele recurente, precum un bonus la sfârșitul anului. Începând cu 2023 recompensele recurente vor fi adăugate la elementele remunerației aplicabile în cadrul companiei beneficiar.

Sursă:

Art. 16 alin. 1, punctul h și j din CCM pentru angajați temporari

Aţi gãsit un rãspuns satisfãcãtor la întrebarea dumneavoastrã?

Ați găsit răspunsul la întrebarea dumneavoastră?

Contactați serviciul nostru de helpdesk la 0800-7008 sau 0031 85 210 40 80 (dacă sunați din rețea telefonică străină) sau trimiteți-ne un e-mail.

Categories Questions Contractul colectiv de muncă pentru angajații temporari